PROJECTE “JO RECICLO” | COR DE MARIA - SANT CELONI

JoReciclo és un Projecte creat per un grup d’alumnes de 4t d’ESO de la nostra escola dins del Projecte Ajuntament Jove promogut i finançat per l’Ajuntament de Sant Celoni. El seu objectiu és potenciar el reciclatge a la nostra vila d’una manera més divertida i engrescadora, a partir d’una app, a la vegada que vol informar de com cal reciclar i les possibilitats que tenim al nostre abast. També pretén conscienciar de la importància de reciclar i les conseqüències de no fer-ho.

A partir del proper dilluns 18 de novembre, en els diferents contenidors del poble (blau, verd, groc i marró) hi trobareu uns codis QR que podreu escanejar amb l’app que hem creat i que properament podreu descarregar des d’aquest mateix espai.

A més a més, pretene mogutm conscienciar sobre la importància que té el reciclat enel món i les conseqüències que té el no fer